A homlokemelés egy olyan műtéti beavatkozás, amely minimalizálja a homlokon kialakult ráncokat, ezzel újra fiatalos és feszes arcot eredményezve.
A műtétet gyakran kombinálják szemhéjplasztikával, arcplasztikával vagy szemöldökemeléssel, ami még látványosabb eredményt és éberebb megjelenést kölcsönöz.
Számos homlokemelő technika létezik manapság. Mindezeket kórházban vagy klinikán végzik a plasztikai sebészek. A műtét egy-két órát vesz igénybe, és altatásban történik. Bizonyos duzzanatok, zúzódások és zsibbadások normálisnak tekinthetők a gyógyulás során, amely akár két hétig is eltarthat.
A homlokplasztika eredményei drámaiak lehetnek, de nem tartósak, mert az arcbőr az öregedéssel folyamatosan veszít a rugalmasságából.
Ez az eljárás akkor a legmegfelelőbb az Ön számára, ha:
- az életkora miatt mély barázdák vagy vonalak vannak a homlokán,
- esetleg alacsony homlokkal rendelkezik.
A homlokemelés előnyei
- A műtéti homlokplasztika kisimíthatja a mély ráncait és megemelheti a megereszkedett bőrét, ezáltal tartósabb eredmény érhető el, mint a non-invazív kezelések esetében (például: a Botulinum toxin vagy a töltőanyagok befecskendezésével).
- A műtét csak egy-két órát vesz igénybe, és ugyanazon a napon haza is mehet.
- A páciensek jelentős százaléka elégedett a beavatkozás eredményével.
- A páciensek nagy része, akinél homlokemelő műtétet végeztek, úgy ítélte meg, hogy „megéri”, mert fiatalosabb megjelenést kölcsönöz nekik, mellékhatások nélkül.
A homlokemelés hátrányai
- Lehet, hogy látható hegesedése lesz, bár az új technikák egyre jobban csökkentik a bemetszések méretét és elrejtik azokat a haja alatt.
- Mint minden kozmetikai műtét esetében, itt sem mindig felelnek meg az eredmények az elvárásoknak – ezért elképzelhető, hogy helyreállító műtétre lesz szüksége.
- Hajhullás léphet fel a bemetszés helye körül.
- A páciensek kis hányada szerint ez az eljárás „nem éri meg”, mert idegkárosodást és látható hegeket eredményezhet.
- A különböző homlokplasztikai eljárások a legkülönfélébb szövődményekkel járhatnak, ugyanakkor ezek általában nem súlyosak.
A homlokemelés lehetséges szövődményei
A homlokplasztika különböző szövődményekkel járhat attól függően, hogy pontosan melyik beavatkozást választja. Pácienstől függ, hogy ezek a szövődmények megjelennek-e és ha igen, akkor milyen mértékben. Lehet, hogy Önnél egyik szövődmény sem fog jelentkezni. Lehetséges szövődmények:- vérzés,
- fertőzés,
- hematóma,
- lassú sebgyógyulás,
- kedvezőtlen hegesedés,
- tartós fájdalom,
- zsibbadás,
- hajhullás,
- bizsergés,
- érzékelésvesztés,
- bőr elszíneződése,
- bőrnekrózis (szövethalál),
- aszimmetria,
- szeroma (bőr alatti folyadékgyülem),
- átmeneti idegkárosodás,
- tartós idegkárosodás.